LAJMI I FUNDIT:

Darwin Nunez theu rekordin famëkeq 20-vjeçar, ylli i Liverpoolit ishte i pafat në ndeshjen ndaj Chelsean

Darwin Nunez theu rekordin famëkeq 20-vjeçar, ylli i Liverpoolit ishte i pafat në ndeshjen ndaj Chelsean

Në xhiron e 22-të të Ligës Premier, Liverpooli mundi Chelsean me rezultat 4-1 dhe kështu ruajtën vendin e parë në tabelë dhe në qendër të vëmendjes ishte Darwin Nunez, i cili nuk shënoi asnjë gol.

Sulmuesi uruguaian ishte lojtari më pafat i mbrëmjes, pasi përveçse humbi një penallti, ai goditi katër herë shtyllën, duke vendosur një rekord në Ligën Premier.

Nga koha kur statistikat e këtij lloji janë mbajtur, askush nuk ka arritur të godas katër herë kornizën e portës dhe sulmuesi fatkeq i Liverpoolit ka hyrë në historinë e ligës më të mirë në botë.


Lojtari i dytë që regjistroi arritjen fatkeqe ishte Cristiano Ronaldo, i cili goditi tre herë shtyllën në të njëjtën ndeshje për Manchester United kundër Newcastle në tetor 2006.

I pari që e arriti këtë ‘sukses’ ishte, legjenda e Boltonit, Jay-Jay Okocha, i cili gjithashtu goditi shtyllën në tre raste kundër Tottenhamit në nëntor 2003.

Leandro Trossard dhe Timo Werner janë ndër lojtarët tjerë që e kanë barazuar këtë statistikë, por Nunez tani ka shkuar një më tej.

Reds aktualisht janë në vendin e parë me 51 pikë të fituara nga 22 ndeshje, pesë më shumë dhe një ndeshje më shumë se Manchester City, ndërsa Chelsea është i dhjeti me 31 pikë.

Në xhiron e radhës, Liverpooli do të vizitojë Arsenalin, ndërsa Chelsea do të presë Wolverhampton. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori