Sulmuesi Darwin Nunez dha një përgjigje gazmore kur iu kërkua të zgjedhë mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos në debatin për më të mirin.

Ylli i Liverpoolit ka peshuar debatin mes Messi dhe Ronaldos, por nuk e ka përmendur asnjërin nga yjet kur dha përgjigjen e tij.

Një tifoz e pyeti sulmuesin uruguaian teksa ai doli për të firmosur disa autografe. Ai ndodhej së bashku me Mohamed Salah dhe zgjodhi shokun e tij të skuadrës në Liverpool.

Kur iu kërkua të zgjidhte mes Messit dhe Ronaldos, Nunez u përgjigj: “Salah”.

Sulmuesi egjiptian po firmoste autografe në momentin e përgjigjes së Nunez dhe nuk dukej se e dinte natyrën e pyetjes kur u tha emri i tij.

Reklama

Salah ka regjistruar numra sikurse dyshja Messi-Ronaldo që kur iu bashkua Liverpoolit në vitin 2017, pasi ka shënuar 172 gola për klubin, pasi ka shënuar 31 gola mbresëlënës sezonin e kaluar.

Reklama

Ai është mirë për këtë sezon, duke shënuar 16 gola në 23 ndeshje në të gjitha garat.

Sa i përket Nunez, ai ka nëntë gola në emër të tij këtë sezon dhe luajti në fitoren e ekipit të tij ndaj Aston Villa në Boxing Day. /Telegrafi/