Cila femër nuk i admiron makijazhin e yjeve të famshëm në fotografitë që ato publikojnë në rrjetin social Instagram?

Reklama

Por fotografia e përsosur nuk korrespondon gjithmonë me realitetin. Dhe madje edhe makijazhi i mrekullueshëm në një njeri të famshëm të listës A mund të duket krejt ndryshe në qendër të vëmendjes dhe në tapetin e kuq.

Bright Side bëri krahasimin e 19 fotografive të aktoreve dhe modeleve, të cilat u realizuan nga ata vet, me fotografitë që ishin realizuar nga fotografët profesionistë në të njëjtën ditë.

Doli që këto fotografi të jenë dukshëm të ndryshme. /Telegrafi/

19. Emilia Clarke

Reklama

18. Margot Robbie

17. Adriana Lima

16. Khloe Kardashian

15. Ashley Graham

14. Candice Swanepoel

Reklama

13. Charlize Theron

12. Emily Ratajkowski

11. Gigi Hadid

10. Katy Perry

9. Kylie Jenner

8. Julia Garner

7. Karlie Kloss

6. Kim Kardashian

5. Nicole Kidman

4. Sophia Hadjipanteli

3. Karen Gillan

2. Brie Larson

1. Naomi Watts