Cristiano Ronaldo i ka thënë shefave të Juventusit të bëjnë oferta te ish-klub i tij Real Madrid këtë verë për ta përforcuar skuadrën Bianconere.

Corriere dello Sport shkruan se Ronaldo i ka dorëzuar Juventusit një listë prej gjashtë lojtarësh, të cilët ai i dëshiron në ekipin e Juventusit.

Në krye të listës janë ish-shokët e vërtetë të Ronaldos, Raphael Varane dhe Isco, së bashku me Joao Felix.

Gjithashtu në pikëpamjet e Ronaldos janë edhe mesfushori i Lyon Tanguy Ndombele, anësori i Fiorentinës Federico Chiesa dhe mbrojtësi Kostas Manolas i Romës.

Superylli 34 vjeçar do të ishte i dëshpëruar nëse nuk do ta fitonte titullin e Ligës së Kampionëve para se të largohet nga Juve.