LAJMI I FUNDIT:

Conor Gallagher ngurron të largohet nga Chelsea mes interesimit të Tottenhamit

Conor Gallagher ngurron të largohet nga Chelsea mes interesimit të Tottenhamit

Sipas një raportimi nga Sun Sport, Conor Gallagher dëshiron të qëndrojë dhe të luftojë për vendin e tij në Chelsea mes interesimit të vazhdueshëm nga Tottenhami.

Thuhet se Blutë janë të hapur për ta lënë atë të shkojë për çmimin e duhur. Megjithatë, mesfushori mbetet ngurrues për t’u larguar nga Stamford Bridge përpara mbylljes së afatit në javën e ardhshme (1 shtator).

Pasi West Hamit thuhet se iu kishte refuzuar një ofertë prej 45 milionë euronë fillim të kësaj vere, Spurs thuhet se janë të dëshpëruar për të nënshkruar me lojtarin.

Chelsea mund të tentojë një strategji të re transferishmesh, pas startit të dobët në këtë sezon
Lexo po ashtu Chelsea mund të tentojë një strategji të re transferishmesh, pas startit të dobët në këtë sezon

Tottenham është në treg për një mesfushor të ri qendror me Rodrigo Bentancur ende jashtë për shkak të lëndimit dhe Pierre-Emile Hojbjerg të lidhur me një largim.

Gallagher ka nisur tri ndeshjet e para të sezonit 2023-24. Shanset e tij për futboll të rregullt janë ndihmuar edhe nga lëndimet e Christopher Nkunku dhe Carney Chukwuemeka.

Megjithatë, ai ka të ngjarë të largohet nga formacioni startues sapo Romeo Lavia të bëjë debutimin e tij. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Bundesliga
Kalo në kategori