Çdo film që e prodhon, thuhet se do të jetë i fundit në karrierë i Clint Eastwoodit.

Ky i fundit është në moshë të shkuar dhe katër herë fituesi i çmimit, duket se nuk e ka ndërmend të pensionohet.

Reklama

Madje, aktorin, regjisorin dhe producentin 88-vjeçar do ta shohim edhe në një film hollivudian me titull, “The Mule”.

Filmi bazohet në një ngjarje të vërtetë të një të moshuari 80-vjeçar, i njohur me emrin Earl Stone, i cili në këtë moshë detyrohet që të punojë si transportues i drogës për një kartel meksikan pasi që kishte mbetur i pastrehë dhe pa para.

Reklama

Ngarkesat sa vinin dhe rriteshin dhe kjo bën që të tërheq vëmendjen e një prej agjentëve të anti-drogës, DEA-s, Colin Bates, i cili interpretOHET nga Bradley Cooper.

Reklama
Libri rreth jetës së Clint Eastwoodit zbulon sekrete të Hollywoodit Libri rreth jetës së Clint Eastwoodit zbulon sekrete të Hollywoodit

Filmi pritet të ketë të njëjtin sukses si Gran Torino në 2008, i cili fitoi 148 milionë dollarë.

Ndryshe, theksojmë se filmi në kinematë amerikane do të dalë më 14 dhjetor të këtij viti. /Telegrafi/