LAJMI I FUNDIT:

Chilwell shumë i shtrenjtë, Chelsea mendon transferimin e Gosens

Chilwell shumë i shtrenjtë, Chelsea mendon transferimin e Gosens

Ben Chilwell është objektivi kryesor i Chelseat për krahun e majtë të mbrojtjes, por duket se ky transferim nuk do të ndodhë.

Reklama

Klubi londinez nuk po pranon të paguajë shumën e kërkuar nga Leicester City prej 65 milionë eurove për reprezentuesin anglez.

Kësisoj Chelsea ka vendosur të ndërrojë objektiv dhe Chilwell do të vazhdojë të mbetet te ‘Dhelprat’.

Emri i ri në listën e trajnerit Frank Lampard është ai i gjermanit Robin Gosens që ka shkëlqyer në sezonet e fundit me Atalantën.

25-vjeçari ka zhvilluar 30 ndeshje në të gjitha garat duke shënuar tetë gola dhe duke bërë pesë asistime.

Loja e tij e mirë në krahun e majtë ka bërë që Frank Lampard të kërkojë transferimin e tij në Stamford Bridges.

Chelsea është gati të bëjë një ofertë prej 30 milionë eurove për lojtarin, por duhet të nxitojë pasi ai po kërkohet edhe nga Roma e Inter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori