LAJMI I FUNDIT:

Chelsea po përgatitë ofertë për transferimin e David në afatin kalimtar të janarit

Chelsea po përgatitë ofertë për transferimin e David në afatin kalimtar të janarit

Chelsea është në kërkim të një sulmuesi për afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Londinezët për momentin kanë vetëm Pierre-Emerick Aubameyang dhe Armando Brojën, por sulmuesi shqiptar mund të largohet në afatin kalimtar dimërorë.

Drejtuesit e gjigantit anglez janë duke menduar transferimin e një top sulmuesi dhe në krye të listës është kanadezi Jonathan David.

22-vjeçari po vazhdon shkëlqimin me Lille në Ligue 1, ku këtë edicion ka shënuar nëntë gola e ka asistuar në dy të tjerë në 11 ndeshje të zhvilluara.

The Sun ka raportuar se Chelsea është gati të bëj ofertë deri në 70 milionë euro në drejtim te Lille për transferimin e David.

Kanadezi është lojtari kryesor i Lille, por ai dëshiron të bëj një hap para në karrierë dhe preferon kalimin në Angli, edhe pse në garë për të mbeten edhe Bayern Munich dhe Paris Saint Germain.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori