LAJMI I FUNDIT:

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Mateo Kovacic është objektivi kryesor i Manchester Cityt për ta zëvendësuar kapitenin Ilkay Gundogan që do të largohet në verë si lojtar i lirë.

Reklama

Mesfushori kroat ka pesë vite që është pjesë e Chelseat dhe londinezët duket se janë pajtuar për ta shitur atë.

29-vjeçari ka kontratë me Chelsean deri në verën e vitit 2024 dhe palët nuk kanë gjetur gjuhë të përbashkët për të rinovuar atë.

Man City nis bisedimet për transferimin e Kovacicit
Lexo po ashtu Man City nis bisedimet për transferimin e Kovacicit

City po insiston për transferimin e kroatit, megjithatë nuk është i lehtë transferimi i tij nga Chelsea, duke marrë parasysh çmimin e vendosur nga skuadra londineze.

The Blues i kanë bërë të qartë Cityt se nuk do ta lejojnë largimin e kroatit nga Stamford Bridges pa fituar shumën e 40 milionë eurove, shumë që po konsiderohet e lartë nga City për një futbollist që pas një viti del i lirë.

Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi
Lexo po ashtu Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Në garë për Kovacic janë edhe skuadra të tjera si Bayern Munich, Liverpool dhe AC Milan.

Kovacic këtë edicion ka zhvilluar 37 ndeshje zyrtare me Chelsean, ku ka realizuar dy gola dhe ka asistuar në dy të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori