LAJMI I FUNDIT:

Man City nis bisedimet për transferimin e Kovacicit

Man City nis bisedimet për transferimin e Kovacicit

Kampioni i Ligës Premier, Manchester City ka hapur bisedimet me Chelsean për mesfushorin Mateo Kovacic.

Reklama

Mesfushori kroat ka edhe një vit në kontratën e tij me Blutë, por mund të largohet këtë verës.

Megjithatë, Kovacic është i disponueshëm këtë verë me klubin londinez që ka probleme me Fair Play Financiar pas shpenzimeve të mëdha vitin e fundit.

Sipas mediumit London Evening Standard, kampionët e Cityt kanë bërë lëvizjen e tyre këtë javë dhe bisedimet kanë nisur mes palëve.

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë
Lexo po ashtu ‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Kovacic është i etur për të parë që marrëveshja të ndodhë dhe ka besim nga të dyja palët që ajo të përfundojë me sukses.

Trajneri i ri i Chelseat , Mauricio Pochettino, nuk do të qëndrojë në rrugën e Kovacic, pasi ai kërkon të ri-formësojë skuadrën që ka trashëguar.

Çmimi i Kovacic llogaritet të jetë 40 milionë euro, por City shpreson ta blejë për një çmim më të ulët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori