LAJMI I FUNDIT:

Chelsea mendon shkëmbimin e mesfushorëve me Tottenhamin

Chelsea mendon shkëmbimin e mesfushorëve me Tottenhamin

Chelsea thuhet se po mendon për një marrëveshje shkëmbimi me Tottenham Hotspur për mesfushorin Conor Gallagher.

Sipas mediumit Sky Sports, Spurs janë të etur për anglezin të cilin u përpoqën të nënshkruanin në verë.


Megjithatë, Mauricio Pochettino thuhet se është i kënaqur me mesfushorin, por Gallagher dhe klubi duhet të vendosin se çfarë duan të bëjnë.

Nuk ka ende një marrëveshje për rinovimin e kontratës dhe nëse situata nuk ndryshon, Chelsea mund të jetë i hapur për të shitur anglezin në rast të një propozimi të rëndësishëm.

Megjithatë, raportet e reja kanë pohuar se Spurs janë të gatshëm të ofrojnë Pierre-Emile Hojbjerg në një marrëveshje të mundshme shkëmbimi për Gallagher.

Tifozët mund të mos mendojnë për një shkëmbim mes dy rivalëve, por viteve të fundit kemi parë transferime edhe më kontroverse.

Afati kalimtar i janarit mund të sjell befasi të mëdha në ‘merkato’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori