LAJMI I FUNDIT:

Chelsea është gati të largojë dhjetë lojtarë në verë, shumë yje në listë

Chelsea është gati të largojë dhjetë lojtarë në verë, shumë yje në listë

Drejtuesit e Chelseat janë të përgatitur të largojnë dhjetë apo më shumë lojtarë të ekipit të parë në afatin kalimtar të verës.

Blutë e Londrës nuk janë ndalur me përforcime në afatin e fundit të verës, por edhe në këtë aktualin të dimrit.


Megjithatë, ideja e tyre është që në verë të ketë një ‘fshesë’, ku mund të largohen së paku dhjetë lojtarë, nga ta edhe të transferuar së fundmi.

Sipas mediumit The Telegraph, nënshkrimet e shtrenjta Hakim Ziyech, Christian Pulisic dhe Kai Havertz po përballen me të ardhme të pasigurta në Stamford Bridge, ndërsa Jorginho mund të lejohet të largohet nga klubi kur kontrata e tij të përfundojë në fund të sezonit.

Përveç këtyre katër yjeve, çdo ofertë për kapitenin Cesar Azpilicueta mund të konsiderohet nga drejtuesit e Bluve.

Chelsea gjithashtu mund të largojë Kalidou Koulibaly vetëm disa muaj pasi shpenzoi rreth 40  milionë euro dhe i dha lojtarit një kontratë katërvjeçare për ta larguar nga Napoli.

Blutë nuk do ta ndalojnë të largohet as nënshkrimit e verës Pierre-Emerick Aubameyang nëse ai dëshiron të largohet.

Por, këta të shtatë nuk janë të vetmit lojtarë që rrezikojnë të shohin fundin e karrierës së tyre në Chelsea, pasi portieri Edouard Mendy, mbrojtësi Trevoh Chalobah dhe mesfushori Conor Gallagher mund të jenë gjithashtu në radhë për t’u larguar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori