Chelsea dhe Leicester ndahen në paqe

Chelsea dhe Leicester kanë barazuar 1-1 në kuadër javës së 37-të në Ligën Premier.

Mysafirët e nisën më mirë takimin duke shënuar që në rastin e parë që kishin.

James Maddison arriti të gjejë rrjetën me një goditje të bukur në minutën e 6-të për 1-0.

Por Chelsea arriri të barazojë në minutën e 34-të, kur Marcos Alonso shënoi për 1-1.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, por edhe e gjithë ndeshja pasi që Chelsea edhe pse kishte më shumë nga loja nuk arriti të shënojë.

Me këtë fitore Chelsea mbetet në vendin e tretë me 71 pikë. /Telegrafi/

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale

Ish-legjenda e njohur e Real Madridit i bashkohet Ronaldos tek Al-Nassr

Shumë debate për këtë moment: A ishte penallti për PSG-në kur Hummels e rrëzoi Dembelen?

Bonusi i jashtëzakonshëm që Bellingham do ta fitojë nëse Real Madridi fiton Ligën e Kampionëve

Reali apo Bayerni? Tuchel tregohet i sinqertë për atë se kush i ka shanset më të mëdha për të kaluan në finale