Chelsea ka shënuar fitore minimale 1-0 në xhiron e dytë të Ligës së Evropës.

Skuadra e udhëhequr nga Maurizio Sarri ka marrë tri pikë të vlefshme dhe tani kryeson Grupin L e vetme me gjashtë pikë.

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Golin e vetëm në këtë takim për Chelsean e shënoi sulmuesi spanjoll Alvaro Morata.

Por nota më e lartë në këtë takim shkoi për brazilianin Willian i cili asistoi në golin e fitores.

Paraqitje të mirë patën Morata, Emerson, Zapacosta dhe Gary Cahill. /Telegrafi/