LAJMI I FUNDIT:

Celine Dion përdori doza gati fatale të ilaçeve për të trajtuar sëmundjen e saj – publikohet videoja tronditëse e vitit 2008

Celine Dion përdori doza gati fatale të ilaçeve për  të trajtuar sëmundjen e saj – publikohet videoja tronditëse e vitit 2008

Këngëtarja kanadeze Celine Dion tha se mori doza të rrezikshme të ilaçeve për të lehtësuar spazmat e muskujve në mënyrë që të mund të performonte në skenë.

56-vjeçarja zbuloi se kishte marrë diazepam për të relaksuar “të gjithë trupin” e saj, por nuk ishte në dijeni të pasojave. Varësia e saj ndaj dozave të larta gjatë viteve çoi në një diagnozë të sindromës së personit të ngurtë.

Gjendja e pashërueshme është një çrregullim i rrallë neurologjik që shkakton ngurtësi progresive të muskujve dhe spazma – dhe mund të lehtësohet me qetësues dhe relaksues të muskujve së bashku me terapi fizike dhe profesionale.


Në dokumentarin e saj të ri, u shpërndanë pamjet tronditëse të këngëtares (56 vjeçe) duke zbuluar simptomat e saj të para te mjekët gjatë turneut “Taking Chances” në vitin 2008.

Në video, mund të shihni Celinen duke u ankuar për spazma vokale dhe simptoma të ftohjes, dhe më pas humbet zërin.

Celine zbuloi këtë javë se ajo luftoi fshehurazi me sindromën e ngurtësisë për 17 vjet përpara se të dilte në publik, duke pranuar se gënjeshtra ndaj fansave të saj ishte e tepërt për të.

Superylli i muzikës nuk e zbuloi diagnozën e saj deri në dhjetor 2022 dhe më vonë u detyrua të anulonte turneun e saj botëror “Courage”.

Me gjithë problemet e saj shëndetësore, këngëtarja gjithashtu zbuloi se është e vendosur t’i rikthehet performancave, duke pranuar se “i mungojnë ato”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Magazina
Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Magazina
Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Magazina
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Kalo në kategori