LAJMI I FUNDIT:

Çdo lojtar dhe anëtar i stafit të Argjentinës donte një fotografi me Messin dhe trofeun Finalissima

Çdo lojtar dhe anëtar i stafit të Argjentinës donte një fotografi me Messin dhe trofeun Finalissima

Lionel Messi u bombardua me kërkesa për fotografi nga lojtarët dhe zyrtarët e Argjentinës pas fitores së trofeut Finalissima kundër Italisë.

Argjentina mundi 3-0 Italinë në Wembley në betejën e madhe mes fituesve të Copa America dhe Euro 2020 të mërkurën mbrëma.

Argjentina doli fitimtare me golat ​​e Lautaro Martinez, Angel Di Maria dhe Paulo Dybala, me kapitenin Messi që dhuroi një paraqitje klasi në stadiumin kombëtar të Anglisë.


Përmbledhja e paraqitjes individuale kundër Italisë tregon se Messi është një lojtar i një niveli tjetër
Lexo po ashtu Përmbledhja e paraqitjes individuale kundër Italisë tregon se Messi është një lojtar i një niveli tjetër

Messi asistoi në dy nga tre golat, duke përfshirë një super aksion individual ku shkatërroi Giovanni Di Lorenzon për ta vendosur ‘topin në pjatë’ për golin e Martinezit.

Dhe pas ndeshjes, fjalë për fjalë çdo njeri brenda ekipit dhe stafit donin një foto me Messin dhe trofeun e lakmuar ndërkombëtar.

Llogaria zyrtare e Copa America në Twitter ka postuar një video të kërkesave të shumta të Messit për foto në festimet e Argjentinës.

Shokët e skuadrës si Paulo Dybala, Juan Foyth dhe Nicolas Otamendi, por edhe të tjerë donin të gjithë atë moment shumë të rëndësishëm për t’u treguar nipërve të tyre në të ardhmen.

Edhe disa zyrtarë të ekipit kombëtar ishin gjithashtu të etur për të bërë një foto me shtatë herë fituesin e Topit të Artë.

Ata vërtet vinin një nga një dhe pozonin pranë Messit, i cili po shtrëngonte trofeun e dytë zyrtar me ekipin kombëtar të Argjentinës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori