Lionel Messi bëri një paraqitje të jashtëzakonshme kundër Italisë, me pikat kryesore të paraqitjes së individuale që tashmë kanë pushtuar rrjetet sociale duke u vlerësuar lartë.

Reklama

Messi luajti një rol të madh në fitoren 3-0 të Argjentinës kundër Italisë në stadiumin Wembley të mërkurën mbrëma në ndeshjen e quajtur si Finalissima.

34-vjeçari riktheu në kohë ditët e tij më të mirë duke treguar formë të papërmbajtshme dhe ishte një kërcënim i vazhdueshëm ndaj kampionëve të Euro 2020.

Argjentina shkatërron Italinë dhe fiton Finalissiman – Messi me shokë shkëlqyen në sulm Argjentina shkatërron Italinë dhe fiton Finalissiman – Messi me shokë shkëlqyen në sulm

Ai krijoi shkëlqyeshëm golin e parë për Lautaro Martinez, duke kaluar Giovanni Di Lorenzon për të asistuar për sulmuesin e Interit, i cili e pati të lehtë të shënojë.

Reklama

Messi rrëmbeu një tjetër asistim në fund të ndeshjes, pasi në shtesë asistoi për zëvendësuesin e pjesës së dytë Paulo Dybala që vulosi rezultatin përfundimtar 3-0.

Reklama

Larg dy asistimeve të tij, lojtari i Paris Saint-Germain e drejtoi gjithë shfaqjen. Ai realizoi më shumë driblime, krijoi më shumë raste dhe fitoi të 10 duelet e tij.

Lionel Messi ishte i pandalshëm në Wembley – ai fiton çmimin si MVP i Finalissima Lionel Messi ishte i pandalshëm në Wembley – ai fiton çmimin si MVP i Finalissima

Messi dukej i uritur dhe i përqendruar teksa dha një paraqitje të shkëlqyer në skenën ndërkombëtare, duke dërguar një paralajmërim për kombëtaret kryesore përpara Kupës së Botës “Katar 2022”.

Në rrjetin social Twitter tashmë po qarkullon një video me përmbledhjen mahnitëse të paraqitjes së Messit, i cili gjithashtu u zgjodh “Lojtari i Ndeshjes” në Finalissima. /Telegrafi/

Reklama