LAJMI I FUNDIT:

Cavani pushtohet nga ofertat, e ardhmja e tij mes Spanjës dhe Italisë

Cavani pushtohet nga ofertat, e ardhmja e tij mes Spanjës dhe Italisë

Edinson Cavani do të largohet nga Manchesgter United pas dy viteve qëndrim në Old Traford.

Sulmuesi uruguaian ka mbetur lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës dhe Manchester United nuk i ka ofruar rinovimin.


Megjithatë Cavani në tavolinë ka shumë oferta, por që ende nuk ka vendosur se ku do ta vazhdojë karrierën e tij.

E ardhmja e sulmuesit është mes kampionatit spanjoll La Liga dhe atij italian Serie A.

Janë plot shtatë skuadra që po kërkojnë shërbimet e uruguaianit, ku katër vijnë nga La Liga dhe tri të tjera nga Serie A.

Villarreal, Real Sociedad, Rayo Vallecano dhe Real Betis e duan Cavanin në La Liga, derisa Roma, Fiorentina dhe Salernitana kanë shprehur interesim për ta rikthyer atë në Itali.

Interesim për sulmuesin 35-vjeçar kanë shprehur edhe skuadrat nga MLS, por Cavani është i vendosur të qëndrojë në Evropë së paku edhe për një vit.

Reprezentuesi uruguaian ka kërkesa të larta për një pagë prej rreth pesë milionë euro në sezon dhe ky mbetet problemi i vetëm mes klubeve dhe atij.

Gjithsesi sipas mediave në Spanjë, Villarreali është favoriti kryesor për të nënshkruar me ish-anëtarin e PSG-së dhe Palermos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori