LAJMI I FUNDIT:

Cassano shpërthen: Nuk është skandal nëse Messi fiton ‘Topin e Artë’, skandal është se e kanë fituar Cannavaro e Sammer

Cassano shpërthen: Nuk është skandal nëse Messi fiton ‘Topin e Artë’, skandal është se e kanë fituar Cannavaro e Sammer

Vazhdon të diskutohet shumë ndarja e çmimit individual më të madh për futbollistë ‘Topit të Artë’.

Reklama

Lionel Messi e fitoi për këtë vit, teksa mposhti në garë Robert Lewandowskin që mbeti në vendin e dytë.

Shumë e kanë quajtur skandal këtë triumf të Messit, por ka edhe prej atyre që i kanë ndalë në mbrojtje futbollistit më të mirë në histori.

Ish-sulmuesi i Real Madridit, Antonio Cassano ka folur në një lidhje me Bobo Vierin, duke thënë se nuk është asnjëherë skandal kur këtë çmim e fiton Leo Messi.

Cassano mendon njëjtë si Messi se në vitin 2020 ‘Topi i Artë’ është dashur të ndahet për Lewandowskin, derisa e ka quajtur skandaloze se si kanë fituar këtë çmim ish bashkëlojtari i tij te Italia e Real Madridi, Fabio Cannavaro apo gjermani Mattias Sammer.

“E kemi thënë shpesh këtu dhe e ka thënë edhe Messi në sallë para mijëra personave duke përsëritur se Lewandowskit i duhet dhënë ‘Topi i Artë’ i vitit 2020. Përtej kësaj, kam lexuar e dëgjuar se si dhënia e ‘Topit të Artë’ për Messin ishte një skandal”.

“Por unë them se skandalet janë të tjera. Si për shembull që ia kanë dhënë Sammer e Cannavaros, por jo Maldinit. Sammer dhe Cannavaro kanë bërë një muaj mirë dhe e kanë fituar…Por të dy bashkë, nuk bëjnë as gjysmën e të gjithë gjërave që ka bërë Maldini”, ka deklaruar Cassano.

Deklarata e ish-sulmuesit të Romës ka bërë bujë të madhe në Itali, por Cassano tanimë është mësuar që të merret me polemika të ndryshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori