LAJMI I FUNDIT:

Capello dhe Di Canio pajtohen për kundërshtarin më të mirë të Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Capello dhe Di Canio pajtohen për kundërshtarin më të mirë të Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Paolo Di Canio dhe Fabio Capello ranë dakord të dy që Interi do të preferonte të luante kundër Manchester Cityt në finalen e Ligës së Kampionëve në vend të Real Madridit, duke pretenduar se një lojë kundër skuadrës së Pep Guardiolës do t’u jepte Nerazzurrëve një shans më të madh për të ngritur trofeun.

Reklama

Të dy përmendën përvojën e Real Madridit në këtë garë dhe aftësitë e tyre sulmuese aktuale si arsyet kryesore pse skuadra e Carlo Ancelottit është skuadra më e vështirë e mbetur në garë.

Di Canio pranoi se City është ndoshta ekipi më i shëndoshë taktikisht, por historia e tyre e dështimit në Ligën e Kampionëve është diçka që vetëm do ta nxiste Interin, ndërsa shpjegoi pse Real Madridi do të ishte kundërshtari më i ashpër.

Inzaghi e cilëson si të merituar kualifikimin, lëvdon ekipin dhe tregon kë dëshiron në finalen e Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Inzaghi e cilëson si të merituar kualifikimin, lëvdon ekipin dhe tregon kë dëshiron në finalen e Ligës së Kampionëve

“Nuk është vetëm për stemën, por edhe për llojin e lojës që i pret. Zakonisht prisni që Reali të fillojë me Vini Jr, Rodrygo dhe Benzema në sulm, ata dinë të luajnë futboll”, ka thënë fillimisht Di Canio.

“Është një ekip që është potencialisht pak më i ngathët taktikisht, por nëse nuk i japin hapësirë ​​Realit, është Interi ai që do të përfitojë. City ka kaluar një herë në finale dhe ka humbur nga Chelsea, i cili e fitoi atë në kundërsulme”, përfundoi italiani.

Ish-trajneri i Anglisë, Capello ra dakord që City do të ishte testi pak më i lehtë për skuadrën e Simone Inzaghit, duke besuar se mbrojtja e tyre ka një tendencë për të pranuar gola, pavarësisht se shpesh dominojnë ndeshjet.

Capello gjithashtu pranoi se ishte i frustruar me Guardiolën për uljen e aftësive të skuadrës së tij.

Zanetti i lumtur me suksesin e Interit, tregon se cilën skuadër e ka frikë në finale
Lexo po ashtu Zanetti i lumtur me suksesin e Interit, tregon se cilën skuadër e ka frikë në finale

Kur u pyet se çfarë mendonte për Guardiolën duke thënë se arritja në gjysmëfinale është një “arritje e madhe” për Cityn, Capello u përgjigj: “Jam lodhur duke dëgjuar këtë histori nga Guardiola.

“Ashtu si Interi, unë do të preferoja mbrojtjen e Cityt. Nuk më duket një mbrojtje e jashtëzakonshme, ata bëjnë presion por pranojnë gola. Real Madridi është i vështirë sepse ata kurrë nuk të shikojnë në lojë”, përfundoi Capello. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori