Në Bundesligë ndodh ‘çudia’: Gjyqtari mbyll pjesën e parë, por i kthen lojtarët në fushë pasi në konsultim me VAR akordon penallti

Ndeshja mes Mainz dhe Freibug do të mbahen në mend gjatë për tifozët gjerman të futbollit.

Dy skuadrat që po luftojnë për ta siguruar pjesëmarrjen edhe për nj vit në Bundesliga janë duke e zhvilluar një ndeshje të fuqishme.

Edhe pas dominimit të Mainz pjesa e parë u mbyll 0-0 nga gjyqari.

Mainzi duke e pritur Freiburgun për tu kthyer në fushë

Por që në aksionin e fundit Mainz ishte në sulm dhe lojtarët e Freiburg kishin luajtur me dorë.

Gjyqtari duke i kthyer në fushë lojtarët

Edhe pse lojtarët shkuan në dhomat e zhveshjes, gjyqtari Guido Winkmann, i ktheu prapa për penalltinë.

Gjyqtari duke ua shpejguar lojtarëve të Freiburg

Pablo De Blasis ishte i saktë nga pika e bardhë duke e dërguar Mainzin përfundimisht në dhomat e zhveshjes në epërsi 1-0.

Një ngjarje interesante në Bundesligë, që këtë vit për herë të parë e përdor VAR-in. /Telegrafi/

Ikona e Barcelonës befason të gjithë - rikthehet të luajë futboll profesionist në moshën 58-vjeçare

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë