Britney Spears dëshmoi se është gati të rimarrë fronin e saj si një ylli i popit duke nisur një bashkëpunim të ri me Elton John.

Reklama

Këngëtarja 40-vjeçare ka punuar së bashku me 75-vjeçar për të regjistruar një version të ri në duet të këngës së tij të pavdekshme “Tiny Dancer”.

Britney u bashkua me këngëtarin dhe kompozitorin anglez në Beverly Hills javën e kaluar për të regjistruar këngën, e cila u shfaq për herë të parë në albumin e tij të vitit 1971 “Madman Across The Water”.

Fansat nuk do të duhet të presin shumë për ta dëgjuar sërish Britneyn, pasi burime i thanë publikimit se versioni i ri i “Tiny Dancer’ pritet të dalë në gusht nga “Universal music”.

Reklama
Reklama

Elton duket se është ai që lindi idenë e bashkëpunimit, por duket se është një nisje ideale e butë për Britneyn për të rigjallëruar karrierën e saj muzikore pasi qëndroi e heshtur në vitet e fundit të konservatorit të saj tashmë të zhdukur, shkruan DailyMail.

“Kjo ishte ideja e Eltonit dhe Britney është një fanse e madhe. Ata kanë regjistruar një remix të Tiny Dancer si një duet i plotë – dhe është e pabesueshme”, tha një burim i brendshëm i industrisë muzikore.

“Britney ishte në studio në Beverly Hills javën e kaluar me Eltonin për seancën e regjistrimit super sekret të mbikëqyrur nga producenti Andrew Watt”, shtuan ata.

Reklama

Sipas TMZ, Britney dhe Elton ishin duke regjistruar këngën të martën dhe të mërkurën e javës së kaluar, dhe kënga tani është duke u finalizuar.

Reklama

Watt ka punuar me disa akte të profilit të lartë pop dhe rock – duke përfshirë Miley Cyrus, Justin Bieber, Camilla Cabello dhe Pearl Jam – dhe ai ka bashkëpunuar disa herë me Elton, gjë që sugjeron se ai do të ishte një zgjedhje ideale për dy artistët.

Sipas burimit, kënga e re e Britney dhe Elton është tashmë një hit nga drejtuesit e kompanisë diskografike.

“Ata e kanë luajtur tashmë për njerëzit në kompaninë e tyre diskografike dhe të gjithë janë të çmendur. Është kaq e mirë. Ata thonë se kjo do të jetë kënga e verës”, tha ky burim.

Reklama

“Britney është kthyer zyrtarisht. Ajo është kthyer në punë dhe është shumë e emocionuar”, shtuan burimet.

Etiketa diskografike duket se është shumë e investuar në rikthimin e Britneyt në studio, pasi burimi pohoi se ajo mori një ‘marrëveshje rekordesh’ për ta joshur që të bashkëpunonte me Elton.

Reklama

Këngëtarja mund të ketë lënë të kuptohet se do të rifillonte karrierën e saj duke ekzaminuar muzikën nga e kaluara kur ndau një version më të errët dhe të ngadalësuar të hitit të saj të vitit 1998 ”Baby One More Time” në Instagram në fillim të këtij muaji.

Fansat e Britney duhet të jenë të emocionuar kur e dëgjojnë muzikën e re, pasi ajo nuk ka publikuar asnjë këngë që nga “Slumber Party” në 2016.

Të gjitha lajmet nga Britney Spears Të gjitha lajmet nga Britney Spears
Reklama

Rastësisht, ishte në tetor të atij viti që ylli i popit u takua me bashkëshortin e saj tashmë Sam Asghari, teksa ai mori pjesë në videoklipin e këngës. /Telegrafi/