Kevin Prince Boateng është larguar edhe zyrtarisht nga Barcelona, pas kalimit që bëri nga Sassuolo.

Sulmuesi ganez u transferua te Blaugranasit nga skuadra e Serie A-s, mirëpo nuk arriti të lë gjurmë në kohën e tij gjashtë mujore në Camp Nou.

Boateng ka falënderuar tifozët e skuadrës katalunase, kryesinë e klubit dhe personat që e bënë të mundur transferimin e tij te kampioni i La Liga-s.

Barcelona liron katër futbollistë Barcelona liron katër futbollistë

“Sot përfundon një nga përvojat më emocionuese të karrierës sime. Falënderoj çdo person që e bëri këtë të mundur. Falënderoj shokët e skuadrës që më kanë bërë të ndihem si në shtëpi që nga dita e parë, kampionë dhe njerëz të mëdhenj. Falënderoj të gjithë drejtuesit, të disponueshëm dhe gjithmonë të pranishëm”, ka shkruar ganezi në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

“Një falënderim i veçantë i shkon të gjithë tifozëve: Unë gjithmonë do t’ju mbaj në zemrën time. Doja të jepja diçka më shumë, por bëra më të mirën në çdo minutë të stërvitjes dhe lojës që më është dhënë për të nderuar këtë fanellë fantastike!”, ka përfunduar Boateng. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Acaba aquí una de les experiències més emocionants de la meva carrera. Agraeixo a cada persona que ha fet possible tot això. Agraeixo als meus companys que m’han fet sentir a casa desde el primer moment, Campions i persones excepcionals. Agraeixo a la directiva, sempre disponibles i presents. Un pensament especial a l’afició, els culés: us portaré sempre al meu cor. Hauria volgut donar més però he donat tot el que he pogut en cada minut que se’m ha donat per honorar aquesta fantàstica samarreta. #ViscaElBarça #MésQueUnClub 🔴🔵 ——————————————————— Termina aquí una de las experiencias más emocionantes de mi carrera. Agradezco a cada persona que ha hecho posible todo esto. Agradezco a mis compañeros que me han hecho sentir en casa desde el primer momento, campeones y personas excepcionales. Agradezco a la directiva, siempre disponibles y presentes. Un pensamiento especial a la afición, los culés: os llevaré siempre en mi corazón. Hubiese querido dar más, pero he dado todo lo que he podido en cada minuto que se me ha dado para honrar esta fantástica camiseta #ViscaElBarça #MésQueUnClub 🔴🔵 ——————————————————————— Today ends one of the most exciting experiences of my career. I thank every person who made this possible. I thank my teammates who made me feel at home from day one, champions and great people. I thank all the management, available and always present. A special thought goes to all the fans: I will always carry you in my heart. I wanted to give something more, but I did my best in every minute of training and game that was given to me to honor this fantastic shirt! #ViscaElBarça #MésQueUnClub 🔴🔵

A post shared by Kevin Prince Boateng (@princeboateng) on Jul 2, 2019 at 4:01am PDT