LAJMI I FUNDIT:

‘Bisha’ kthehet në shtëpi, Barcelona dhe Wolves arrijnë marrëveshje për Adama Traoren

‘Bisha’ kthehet në shtëpi, Barcelona dhe Wolves arrijnë marrëveshje për Adama Traoren
Foto: Sport.es

Barcelona dhe Wolves kanë arritur marrëveshje për huazimin e Adama Traores.

Reklama

Futbollisti ishte i etur për t’u kthyer në shtëpi, duke lehtësuar operacionin deri në atë pikë sa ka ulur pagën për t’u regjistruar menjëherë, pa qenë nevoja që klubi të lirojë një lojtar tjetër.

Ende nuk ka një konfirmim zyrtar nga Barcelona, por nesër lojtari do t’i nënshtrohet kontrolleve mjekësore dhe do të prezantohet në fillim të javës së ardhshme.

Një opsion blerjeje do të përfshihet në marrëveshje, e cili nëse materializohet, do të zgjasë kontratën e anësorit për 4 sezone të tjera.

Adama u largua Barcelona në gusht të vitit 2015 për të nisur aventurën e tij në Angli, fillimisht në Aston Villa, e cila pagoi rreth 10 milionë euro për të marrë shërbimet e tij.

Mbyllet afati kalimtar i janarit: Të gjitha ato që ndodhën minutë pas minute
Lexo po ashtu Mbyllet afati kalimtar i janarit: Të gjitha ato që ndodhën minutë pas minute

Një sezon më vonë, ai u largua për në Middlesbrough për një shumë të afërt me atë që paguanin ‘djajtë’ në atë kohë.

Pas dy edicioneve, ai filloi një fazë të re te Wolverhampton, një skuadër në të cilën ai shpërtheu./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori