Ylli i pop-it, Billie Eilish thotë se jeta e saj ndihet “si një turbullirë” ndërsa është në turne dhe nuk pa rrezet e diellit për tre ditë.

Këngëtarja amerikane, 20 vjeçe, e cila do të bëhet performuesja më e re në histori të Glastonbury, tha se ajo fle në autobus pas një koncerti dhe më pas qëndron në arenë para shfaqjeve të saj.

“Është diçka e çmendur që bën një njeri, duke bërë turne. Është kaq e panatyrshme për ne si njerëz të kemi nivele kaq të larta dhe kaq të ulëta. Është sikur po jetoni pesë jetë të ndryshme në të njëjtën kohë”, tha artistja.

Reklama

Foto: AP

Menaxheri i saj i turneut madje ndez një qiri me aroma të ndryshme në dhomën e zhveshjes së saj, në varësi të kontinentit në të cilin ndodhet, për ta ndihmuar atë të masë kohën që kalon, shkruan The Sun.

Reklama

Këngëtarja e “No Time to Die Bond ” do të vizitojë 47 qytete gjatë gjashtë muajve të ardhshëm si pjesë e turneut të saj botëror “Happier Than Ever” .

Foto: AP

Pasi të luajë në skenën e Piramidës në Glastonbury në Somerset, Billie do të luajë në arenën O2 të Londrës të shtunën dhe të dielën.

Billie Eilish ndalon performancën në Londër pas alivanosjes së fansave nga temperaturat e larta Billie Eilish ndalon performancën në Londër pas alivanosjes së fansave nga temperaturat e larta

Eilish kohët e fundit foli për luftën e saj me jetën në qendër të vëmendjes, duke pranuar se ajo u dëshpërua pavarësisht nga suksesi i madh pasi publikoi albumin e saj debutues “When We All Fall Sleep, Where Do We Go?”.

Reklama

Këngëtarja publikoi albumin hit në vitin 2019 kur ishte vetëm 17 vjeç. /Telegrafi/