Aktori anglez, Robert Pattinson do të luajë ‘Caped Crusader’ në serinë e ardhshme të The Batman, që pritet të fillojë me 25 qershor të vitit 2021.

Aktori 33-vjeçar britanik është i dyti në krye të DC Comics pasi Ben Affleck luajti së fundi në Bruce Wayne në Ligën e Drejtësisë në vitin 2017.

Pattinson është në bisedime për të luajtur Batman në projektin e udhëhequr nga Matt Reeves, sipas Variety. Në janar u raportua se Ben Affleck ishte jashtë këtij projekti, nga i cili vendosi të dilte.

Robert Pattinson (Foto:Variety)

Negociatat e Variety nuk janë plotësisht të vërteta, por Pattinson është zgjidhja më e mirë dhe marrëveshja pritet të mbyllet së shpejti. Në përfundim, roli nuk është vetëm për Pattinson pasi është edhe Nicholas Hoult në maje të listës për rolin e lakmuar.

Në janar, u njoftua zyrtarisht se Affleck nuk do të kthehej si ‘Caped Crusader’, The Batman do të përqëndrohet në një ‘Bruce Wayne më të ri’.

Kujtojmë që Affleck bëri debutimin e tij në ‘DC Extended Universe (DCEU)’ në vitin 2016. /Telegrafi/

The Batman (Foto: Warner Bros)