LAJMI I FUNDIT:

Bayerni e gjen pasardhësin e Philipp Lahmit

Bayerni e gjen pasardhësin e Philipp Lahmit
Reklama

Gjiganti gjerman, Bayern Munich është duke kërkuar një pasardhës të kapitenit Philipp Lahm.

Rekordmenët e Gjermanisë janë fokusuar në tregun portugez dhe janë futur në bisedime me Benficasn për mbrojtësin e djathtë Nelson Semedo.


23-vjeçari është rritur shumë në aspektin sportiv viteve të fundit dhe ka arritur të zë vend edhe në Kombëtaren e Portugalisë.

Nga 16 ndeshjet e zhvilluara në elitën e futbollit portugez, Semedo ka shënuar një gol dhe ka bërë tre asistime.

Bayern e dëshiron lojtarin si zëvendësim të legjendës Philipp Lahm i cili duket se do ta përfundoi karrierën në fund të stinorit.

Për ta transferuar në ‘Allianz Arena’ portugezin, Bayern duhet të paguajë rreth 30 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Kombëtarja e Shqipërisë
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
Kalo në kategori