LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich do të shesë pesë lojtarë duke përfshirë objektivin e Realit dhe Man Cityt

Bayern Munich do të shesë pesë lojtarë duke përfshirë objektivin e Realit dhe Man Cityt

Bayern Munich thuhet se është i përgatitur të largojë pesë yje, duke përfshirë mbrojtësin e majtë të lidhur me Real Madridin, Alphonso Davies dhe objektivin e Manchester City, Joshua Kimmich, këtë verë.

Pas humbjeve të tyre të njëpasnjëshme kundër Lazios dhe Bochum më herët në shkurt, trajneri bavarez Thomas Tuchel pohoi se ai do të largohet në fund të sezonit. Skuadra e tij aktualisht është tetë  pikë prapa liderit të Bundesligës, Bayer Leverkusen.

Tani, sipas gazetarit Archie Rhind-Tutt, Bayern Munich është i prirur të rinovojë skuadrën e tyre në afatin e ardhshëm të transferimeve të verës. Ata janë të vendosur të shesin Leroy Sane, Serge Gnabry dhe Leon Goretzka përveç dyshes së lartpërmendur si, Davies dhe Kimmich.


Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit
Lexo po ashtu Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bayern Munich, i cili është i dyti me 53 pikë nga 22 ndeshje të ligës, është i prirur të shesë Davies me marrëveshjen e lojtarit që do të skadojë në vitin 2025.

Ata presin që Real Madridi të ulë çmimin e kanadezit të vlerësuar prej 50 milionë euro përpara sezonit të ardhshëm, sipas te Florian Plettenberg.

Nga ana tjetër, Bayern Munich thuhet se do të marrë oferta për Kimmich nga Manchester City dhe Barcelona këtë vit. Ata mund të vendosin të ndahen me 29-vjeçarin pasi mesfushori mbrojtës është në 16 muajt e fundit të kontratës së tij, sipas Daily Mail. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Përfaqësueset
Kalo në kategori