LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich fiton me lehtësi ndaj Schalkes, fillon shmangien në renditje

Bayern Munich fiton me lehtësi ndaj Schalkes, fillon shmangien në renditje

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Schalkes me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së 15-të të Bundesligës.

Reklama

Fillimi i ndeshjes nuk solli raste të mira, ndërsa për herë të parë u rrezikua porta në minutën e 33-të, kur Eric Maxim Choupo-Moring gjuajti, por pa sukses.

Në minutën e 38-të u zhbllokua ndeshja, me Serge Gnabryn që mposhti portierin vendas për 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë, bavarezët shënuan edhe njëherë me Choupo-Moting për 2-0, i cili përfitoi nga asistimi i Jamal Musiala.

Schalke rastin e parë të mirë e kishte në minutën e 55-të, me Simon Terodde por gjuajtja e tij u prit nga Manuel Neuer.

Gnabry dhe Musiala në vazhdim kishin raste të mira, por që nuk shënuan.

Pas kësaj fitoreje Bayern Munich ka 34 pikë dhe është lider, ndërsa Schalke mbetet e fundit me 8 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori