Bayern Munich dhe Manchester City mbeten të interesuar për Kalidou Koulibaly me mbrojtësin e Napolit i cili thuhet se mund të largohet për 50 milionë euro.

Reprezentuesi i Senegalit ka kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2023 dhe disa klube të mëdha evropiane thuhet se janë të interesuara në sigurimin e shërbimeve të tij.

Në vitin 2018, Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis pretendoi se ai kishte refuzuar një ofertë prej 100 milionë eurosh për 29-vjeçarin, por çmimi i tij është ulur dukshëm tashmë.

Napoli ka ulur kërkesat për Koulibalyn, Bayerni favorit për ta transferuar mbrojtësin Napoli ka ulur kërkesat për Koulibalyn, Bayerni favorit për ta transferuar mbrojtësin

Duke pasur parasysh krizën ekonomike për shkak të pandemisë COVID-19 dhe afrimit të skadimit të kontratës së tij, Napoli mund të bie dakord të shesë mbrojtësin e tyre për 50 milionë euro.

Sipas gazetës La Repubblica,Bayern Munich dhe Manchester City janë të interesuar të sigurojnë shërbimet e lojtarit.

Por, ky medium shton se edhe klube tjera nga më të mirat në Evropë, të tilla si Real Madrid dhe Liverpool, i kanë vënë sytë tek Koulibaly. /Telegrafi/