Bayern Munichu ka fituar me rezultat minimal 1-0 në shtëpi ndaj Werder Bremenit në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të në Bundesliga.

Bavarezët kanë vazhduar serinë e fitore duke quar në tre numrin e tyre radhazi dhe duke vazhduar si lider të kampionatit.

Goli i vetëm në këtë fitore të vendasve e shënoi qendërmbrojtësi Niklas Sule në minutën e 75-të.

Bayerni fiton më vështirësi ndaj Werderit të Rashicës Bayerni fiton më vështirësi ndaj Werderit të Rashicës

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi Joshua Kimmich, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Milos Veljekovic që u notua me 5.5

Për 73 minuta në këtë ndeshje luajti edhe ylli i Kosovës, Milot Rashica, i cili bëri një paraqitje të mira duke u notuar me 6.4.

Bayern:

Werder:

/Telegrafi/