LAJMI I FUNDIT:

Bastoni në listën e dy klubeve të Manchesterit

Bastoni në listën e dy klubeve të Manchesterit

Alessandro Bastoni është njëri nga mbrojtësit e rinj më të mirë në Evropë.

Qendërmbrojtësi italian po luan për mrekulli në tre vitet e fundit te Interi dhe ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha.

23-vjeçari ka një kontratë valide me Interin deri në verën e vitit 2024, por ende nuk ka vendosur për rinovimin e saj.

Por dy skuadrat nga Manchesteri, City dhe United janë duke monitoruar situatën e italianit te Interi.

Calciomercato ka raportuar se dy ekipet angleze janë të gatshme të dalin me oferta në drejtim të Interit për yllin italian nëse ai nuk rinovon kontratën deri në vitin 2023.

Inter synon ta blindoj qendërmbrojtësin e talentuar, por nëse nuk ia arrin një gjëje të tillë atëherë do të kërkoj mbi 60 milionë euro për shitjen e tij. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

La Liga
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Premier League
Kalo në kategori