Floyd Mayweather ka një karrierë të suksesshme në boksin profesionist, ku ka fituar të gjitha 50 përballjet me kundërshtarë të ndryshëm.

Kjo, natyrisht, do të thotë që kurrë nuk e ka përjetuar një nokaut. Kjo është arsyeja pse ai e gjeti veten në një situatë krejtësisht të re ditë më parë kur përfundoi në dysheme.

Nuk ndodhi në ring, ai nuk do ta lejonte atë, por në fushën e basketbollit. Ai luajti në një ndeshje humanitare dhe kundërshtari u tall keq me boksierin.

Bëhet fjalë për legjendën e ‘streetball’ dhe trajnerin që punon me aftësime në driblim, Larry Williams, i njohur më mirë si ‘Collector Bone’ ose ‘Collector of Costume’.

Për më tepër shikoni videon e mëposhtme, nga momenti i pakëndshëm i Mayweather. /Telegrafi/