LAJMI I FUNDIT:

Barcelona transferon talentin brazilian dhe i vendos klauzolë të ‘çmendur’

Barcelona transferon talentin brazilian dhe i vendos klauzolë të ‘çmendur’

Barcelona ka arritur ta përmbyllë me sukses transferimin e sulmuesit brazilian Gustavo Maia.

Talenti brazilian i është bashkuar Barcelonës nga skuadra B e Sao Paulos.

Katalunasit kanë shpenzuar 4,5 milionë euro për transferimin e sulmiesit anësorë.

Megjithatë lojtari nuk do të jetë pjesë e ekipit të parë, pasi fillimisht do të luaj me Barçën B.

19-vjeçari ka shkëlqyer me të rinjtë e Sao Paolos dhe Barcelona prej kohësh ishte duke e ndjekur atë.

Maia ka nënshkruar një kontratë afatgjate me Barcelonën deri në qershor të vitit 2025.

Ndërkohë klubi katalunas ka bërë me dije se talentit brazlian i kanë vendosur një klauzolë të ‘çmendur’ prej 300 milionë eurove.

Mbetet të shihet se për çfarë lojtari bëhet fjalë, pasi mediat në Spanjë e kanë cilësuar si transferim të çuditshëm të katalunasve. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori