Barcelona ka arritur ta përmbyllë me sukses transferimin e sulmuesit brazilian Gustavo Maia.

Talenti brazilian i është bashkuar Barcelonës nga skuadra B e Sao Paulos.

Katalunasit kanë shpenzuar 4,5 milionë euro për transferimin e sulmiesit anësorë.

Megjithatë lojtari nuk do të jetë pjesë e ekipit të parë, pasi fillimisht do të luaj me Barçën B.

19-vjeçari ka shkëlqyer me të rinjtë e Sao Paolos dhe Barcelona prej kohësh ishte duke e ndjekur atë.

Maia ka nënshkruar një kontratë afatgjate me Barcelonën deri në qershor të vitit 2025.

Ndërkohë klubi katalunas ka bërë me dije se talentit brazlian i kanë vendosur një klauzolë të ‘çmendur’ prej 300 milionë eurove.

Mbetet të shihet se për çfarë lojtari bëhet fjalë, pasi mediat në Spanjë e kanë cilësuar si transferim të çuditshëm të katalunasve. /Telegrafi/