LAJMI I FUNDIT:

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk është e mbushur me para për momentin dhe po ka një ndikim të madh në aftësinë e tyre për të kryer një rindërtim të skuadrës. Jo vetëm për sa i përket lojtarëve që mund të sjellin, por edhe drejtuesve.

Një nga zgjedhjet kryesore për të marrë drejtimin e ekipit nga Xavi Hernandez këtë verë është menaxheri i Brighton, Roberto de Zerbi, por çmimi i tij është një pengesë e madhe.


Sipas gazetës Sport, shifra është vendosur midis 10 dhe 15 milionë euro, por edhe nëse Blaugranët duan të nënshkruajnë me De Zerbi, ata nuk do të paguajnë klauzolën e lirimit prej 15 milionë euro në kontratën e tij.

Trajneri i ardhshëm i Barcelonës: Krahasimet për katër kandidatë që duan të ulen në stol
Lexo po ashtu Trajneri i ardhshëm i Barcelonës: Krahasimet për katër kandidatë që duan të ulen në stol

De Zerbi është vënë në dijeni për këtë, dhe Barcelona do të kërkojë që ai të përpiqet të negociojë uljen e çmimit të largimit nëse dëshiron të bëhet trajneri i ardhshëm në Camp Nou.

Po kështu, trajneri italian e ka bërë të qartë se nuk do të veprojë derisa ta dijë me siguri se është zgjedhja numër një.

Barcelona e Flick me Davies dhe Kimmich – formacioni dhe opsionet e çmendura për sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Barcelona e Flick me Davies dhe Kimmich – formacioni dhe opsionet e çmendura për sezonin e ardhshëm

Thomas Tuchel dhe Hansi Flick kanë qenë dy trajnerët e tjerë që kanë qenë më së shumti të lidhur me Blaugranat, dhe të dy kanë avantazhin që do të jenë të disponueshëm në fund të sezonit pa asnjë lidhje.

Sido që të jetë, Barcelona duket se nuk ka marrë ende një vendim të vendosur për menaxherin e ardhshëm deri tani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori