Barcelona është nikoqire e Real Betisit në kuadër të xhiros së 16-të në La Liga.

Katalunasit me ardhjen e trajnerit Xavi Hernandez kanë marrë dy fitore radhazi në La Liga dhe synojnë që të vazhdojnë me këtë ritëm.

Por përballë do ta kenë Real Betisin, një skuadër që ka luajtur mjaftë mirë këtë edicion dhe ndodhet në vendin e pestë me 27 pikë.

Edhe mysafirët janë duke kaluar formë të mirë dhe kjo do të thotë se do të shohim një ndeshje shumë të mirë në Camp Nou.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe emrat e futbollistëve që do të jenë në fushë nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Dest, Lenglet, Araujo, Jordi Alba; Gavi, Busquets, Nico; Abde, Memphis Depay, Coutinho

Real Betis: Rui Silva; Bellerín, Bartra, Víctor Ruiz, Álex Moreno; Guido Rodríguez, Guardado; Ruibal, Canales, Juanmi; William José.

/Telegrafi/