LAJMI I FUNDIT:

Barcelona duhet të mendojë për alternativën e Verrattit – Këta janë pesë mesfushorët në listë (Foto)

Barcelona duhet të mendojë për alternativën e Verrattit – Këta janë pesë mesfushorët në listë (Foto)

Marco Verratti me gjasë nuk do të largohet nga Paris Saint-Germain, pasi klubi francez nuk dëshiron të heq dorë nga njëri prej lojtarëve më të mirë që i ka në skuadër.

Reklama

Tashmë blaugranat kanë filluar të mendojnë për lojtarët që mund të jenë alternativa.

Listës i prinë talenti Dani Ceballos i Real Betis, i cili vjen nga një edicion i jashtëzakonshëm ku shkëlqeu edhe në Kampionatin Evropian U-21.

Në listët mbetet edhe ‘Plan B’ që është Paulinho, për të cilin oferta e parë është refuzuar nga Guangzhou Evergrande.

Për të Barcelona ka ofertuar 20 milionë euro dhe klubi kineze e ka refuzuar zyrtarisht.

Braziliani mbetet një transferim i vështirë dhe për këtë është filluar të ndjekjet pista e Ander Herreras, që fitoi Ligën e Evropës me Manchester Unitedin.

Ernesto Valverde ka punuar më parë më lojtarin dhe e di vlerën e tij, kur ishin te Bilabo.

Sipas Marcas, Jose Mourinho nuk dëshiron të mbetet pa lojtarin dhe do ta bllokojë çdo transferim.

Të fundit në listë janë mesfushori i Nices, Jean Michael Seri, i cili është në balotazh me mesfushorin e Southamptonit, Oriol Romeu.

Çmimi i të dyve është 25 milionë euro.

Barcelona ka nevojë të bëjë ndryshime në skuadër dhe këtë është duke e kërkuar në këtë afat kalimtar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Harry Kane shënoi tri gola për Bayernin ndaj Bochumit, por në Gjermani nuk njihet si het-trik

Harry Kane shënoi tri gola për Bayernin ndaj Bochumit, por në Gjermani nuk njihet si het-trik

Bundesliga
Frenkie De Jong rrezikon të mbetet jashtë fushës për një kohë të gjatë

Frenkie De Jong rrezikon të mbetet jashtë fushës për një kohë të gjatë

La Liga
Jurgen Klopp zbulon se çfarë i duhet Liverpoolit më së shumti momentalisht

Jurgen Klopp zbulon se çfarë i duhet Liverpoolit më së shumti momentalisht

Premier League
“Kontrolloje vetën” – Guardiola shfaqet i zemëruar me Rodrin pas kartonit të kuq

“Kontrolloje vetën” – Guardiola shfaqet i zemëruar me Rodrin pas kartonit të kuq

Premier League
Gjyqtari në pension tregon pse VAR-i nuk e ndëshkoi Domenico Berardin me karton të kuq ndaj Juventus

Gjyqtari në pension tregon pse VAR-i nuk e ndëshkoi Domenico Berardin me karton të kuq ndaj Juventus

Serie A
Kalo në kategori