Barcelona dhe Real Madridi e duan transferimin e Lautaro Martinezit nga Interi në verën e këtij viti.

Dy gjigantët e La Liga-s kanë filluar projektimin e sulmuesit argjentinas po shkëlqen në këtë sezon te Nerazzurët.

Edhe pse skuadra italiane e sheh si pjesë kryesore të planëve të tyre, klauzola e tij e ulët mund të bëjë që ai të largohet në verë nga Giusseppe Meazza.

22-vjeçari në klauzolën e tij me Interin ka një vlerë prej 111 milionë euro, shumë kjo jo e lartë për Blaugranasit dhe Los Blancos.

Katalunasit e shohin Lautaron si zëvendësues afatgjatë të Luis Suarezit që aktualisht është i lënduar, por edhe që karriera e tij po shkon drejt përfundimit.

Reali fuqishëm në garë për Lautaron, planifikon t’ia paguajë klauzolën dhe t’ia pesëfishojë rrogën Reali fuqishëm në garë për Lautaron, planifikon t’ia paguajë klauzolën dhe t’ia pesëfishojë rrogën

Në garë për argjentinasin janë edhe skuadra si, Chelsea, Manchester City dhe Manchester Unitedi, mirëpo lojtari thuhet se e do transferimin në Camp Nou.

Lautaro deri më tani në këtë sezon për Interin ka shënuar 11 gola në 20 paraqitje. /Telegrafi/