Barcelona po shikon nga afër përparimin e Gabriel Martinelli në Kampionatin Botëror, sipas raportimeve në Spanjë.

Sulmuesi i Arsenalit ka impresionuar në disa paraqitje emocionuese për Brazilin në turneun e Katarit dhe ka qenë një pjesë kyçe e Topçinjve që kryesojnë tabelën e Ligës Premier.

Dhe siç raportohet nga gazeta spanjolle Sport, gjigantët spanjollë dërguan një skaut për ta shikuar nga afër, duke vazhduar monitorimin e tyre njëvjeçar të lojtarit.

Barcelona thuhet se ka dërguar një skaut për të parë Gabriel Martinelli të Arsenalit në Kupën e Botës

Në moshën 21-vjeçare, Martinelli është tashmë një çelës kyç në sulmin e Arsenalit, me Barcelonën që thuhet se e shikon atë si një shtesë e mundshme sulmuese duke pasur parasysh referencat e mira të lojtarit.

Reklama

Ai është i gjithanshëm, punëtor dhe ka pesë gola në 14 paraqitje në Ligën Premier, duke e shënuar atë si një opsion premtues me hapësirë ​​për t’u përmirësuar për skuadrën e Xavit.

Reklama

Këtë verë, reprezentuesi me gjashtë ndeshje do të ketë vetëm 12 muaj të mbetur nga kontrata e tij, që do të thotë se trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta mund të sanksionojë një marrëveshje me çmim të ulët për të parandaluar largimin e tij për asgjë vitin e ardhshëm.

Sulmuesi 21-vjeçar ka bërë përshtypje në disa paraqitje emocionuese për Brazilin e Tite në Katar.

Topçinjtë janë përpjekur të rinovojnë kontratën e tij dhe Martinelli ende nuk e ka vënë në letër një të re.

Reklama

Barcelona thuhet se ka një ‘marrëdhënie shumë të mirë’ me kampin e lojtarit, me Martinelli të vetëdijshëm për interesin e tyre dhe po monitoron me kujdes zhvillimet e kontratës.

Megjithatë, thuhet se ka një marrëveshje të gjerë midis të dyja palëve për një kontratë të re dhe të përmirësuar katërvjeçare për ta mbajtur atë në Emirates, dhe ish-ylli i Ituanos besohet të jetë rehat me jetën në Londër. /Telegrafi/

Reklama