LAJMI I FUNDIT:

Barça e gatshme të shesë Suarezin, Arsenali dhe Chelsea favoritë për transferimin e tij

Barça e gatshme të shesë Suarezin, Arsenali dhe Chelsea favoritë për transferimin e tij
Denis Suarez (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Denis Suarez pritet të largohet nga Barcelona dhe destinacioni i ardhshëm mendohet të jetë Liga Premier.

Një lëvizje në kampionatin anglez ka gjasa të bëhet reale për mesfushorin e Barcelonës, Denis Suarez.


Sipas gazetës spanjolle Marca, ish-lojtari i Manchester Cityt dëshiron të largohet nga Barça muajin e ardhshëm me hapjen e afatit kalimtar të janarit.

Denis Suarez: Nuk jam i lumtur te Barcelona
Lexo po ashtu Denis Suarez: Nuk jam i lumtur te Barcelona

Largimi i tij pritet të vjen pas rritjes së frustrimit me mungesën e mundësive për të luajtur këtë sezon.

Denis Suarez nuk është i lumtur te Barcelona (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Trajneri Ernesto Valverde dhe bordi janë të përgatitur që të lejojnë Suarezin të largohet – përderisa vjen oferta e duhur.

Për momentin, Arsenali dhe Chelsea janë favoritë për të transferuar mesfushorin, me bisedimet e mbajtura midis të gjitha palëve në ditët e fundit.

Sarri e do në skuadër, Chelsea synon transferimin e Suarezit
Lexo po ashtu Sarri e do në skuadër, Chelsea synon transferimin e Suarezit

Edhe pse ekipet e tjera janë në kontakt, Denis Suarez thuhet se edhe vet favorizon dy klubet e Londrës.

Barça mendohet se janë të gatshëm të shesin për një çmim prej 15 milionë eurosh. /Telegrafi/