Barcelona është mysafire e Dynamo Kyivit në Stadion NSK Olimpiyskiy të Kievit, në një tjetër përballje të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Blagranët e kanë fituar vetëm një ndeshje dhe i kanë humbur dy në kuadër të Grupit E, ashtu që kanë arkëtuar vetëm tri pikë.

Fitorja ndaj ekipit ukrainas (që ka vetëm një pikë) është domosdoshmëri për skuadrën katalunase në përpjekje për të siguruar një vend në fazën e eliminimit direkt.

Trajnerët Mircea Lucescu dhe Sergi Barjuan i kanë zgjedhur formacionet që do ta nisin ndeshjen nga fillimi.

Formacioni startues i Dynamo Kyivit:  Bushchan, Sydorchuk, Shaparenko, De Pena, Tsyganko, Garmash, Karavavev, Zabarny, Buyalskyi, Sytota, Kadziora.

Reklama

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Busquets, Depay, Fati, Lengelet, Jordi Alba, de Jong, Mingueza, Eric Garcia, Gonzalez, Gavi

Reklama

/Telegrafi/