Skuadra e femrave të Bashkimit ka regjistruar fitore prej 79-71 kundër Prishtinës në ndeshjen e zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve.

Vajzat kryeqytetase ishin në epërsi prej 2-1 në finalet e ‘play-offit’ dhe do të shpalleshin kampione në rast të fitores.

Mirëpo, kështu nuk kanë menduar basketbollistet kundërshtare duke fituar në sfidën e katërt me radhë.

Me këtë fitore të skuadrës prizrenase është barazuar rezultati i serisë finale (2-2), ashtu që kampioni do të shpallet në takimin e pestë.

Për Bashkimin shkëlqyen amerikanet Danisha Shaw (33 pikë e 10 kërcime) dhe Mari Stewart (23 pikëve e 16 kërcimeve).

Derisa te Prishtina paraqitje më të mirë bënë Irma Konjusha dhe Ermelinda Shatri (me nga 16 pikë secila). /Telegrafi/