LAJMI I FUNDIT:

Ballkani fiton me dy gola në Drenas, vazhdon si lider në Superligën e Kosovës

Ballkani fiton me dy gola në Drenas, vazhdon si lider në Superligën e Kosovës

Ballkani ka arritur të shënojë fitore ndaj Feronikelit 74 si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës.

Kampioni në fuqi arriti ta zhbllokojë ndeshjen në mesin e pjesës së parë.


Një penallti të fituar e ktheu në gol Nazmi Gripshi për 1-0.

Edhe pse të dy skuadrat tentuan për të shënuar, gola të tjerë nuk ishte në këtë takim deri në kohën shtesë.

Ishte Mamadou Danfa që shënoi në kohën shtesë për rezultatin 2-0.

Ballkani me këtë fitore mbetet lider me 59 pikë, ndërsa Feronikeli 74 ka 30 pikë dhe mban vendin e tetë.  /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori