Gareth Bale duket se është i vendosur të largohet nga Real Madridi në këtë afat kalimtar.

Uellsiani nuk është në planet e Zinedine Zidanes, andaj Los Blancos po planifikojnë ta shesin atë në këtë muaj.

Sipas El Demarque, Real Madridi më në fund ka gjetur një skuadër që dëshiron ta blejë Balen.

Ish-anëtari i Tottenham Hotspuri pritet të transferohet në MLS, aty ku kërkohet nga La Galaxy dhe Inter Miami.

Capello: Bale ka humbur fokusin nga futbolli te Real Madridi Capello: Bale ka humbur fokusin nga futbolli te Real Madridi

David Beckham tenton transferimin e Bale në MLS, por që mbetet problem ende paga e tij e lartë.

Madrilenët pritet të fitojnë rreth 80 milionë euro nga shitja e uellsianit. /Telegrafi/