LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madridi konfirmon pesë raste me coronavirus, Simeone e Griezmann në mesin e të infektuarve

Atletico Madridi konfirmon pesë raste me coronavirus, Simeone e Griezmann në mesin e të infektuarve

Klubi spanjoll, Atletico Madrid ka konfirmuar pesë raste të testimit pozitiv me COVID-19 në skuadër, ku mes tyre gjendet edhe trajneri Diego Simeone.

Rregullat e reja të La Ligës nënkuptojnë se klubet duhet të testojnë të gjithë lojtarët me teste PCR përpara se të kthehen nga pushimet e Krishtlindjeve.


Ne kemi parë tashmë rreth 200 teste pozitive të konfirmuara në La Liga dhe Segunda Divisioc, dhe Atletico tani ka konfirmuar listën e tyre pozitive.

Lojtarët e ekipit të parë Koke, Antoine Griezmann, Hector Herrera dhe Joao Felix kanë rezultuar pozitivë, ndërsa trajneri Diego Simeone gjithashtu ka rezultuar pozitiv.

Situata me COVID-19 në secilin nga 20 klubet e La Ligas
Lexo po ashtu Situata me COVID-19 në secilin nga 20 klubet e La Ligas

“Pas pushimit të Krishtlindjeve në La Liga, e gjithë skuadra e parë dhe anëtarët e stafit stërvitor iu nënshtruan testeve PCR, në përputhje me protokollin e La Ligës”.

“Simeone, Koke, Griezmann, Herrera dhe Joao Felix kanë rezultuar pozitivë me COVID-19”.

“Të gjithë ata janë asimptomatikë dhe të izoluar në shtëpitë e tyre përkatëse, në përputhje të plotë me udhëzimet e autoriteteve shëndetësore”, thuhet në njoftim.

Këta pesë do të humbasin përplasjen e së dielës me Rayo Vallecanon, klubi i cili ka raportuar gjithashtu më shumë se 15 teste pozitive në skuadër.

Ata do të mungojnë gjithashtu në ndeshjen e Kupës së Mbretit me Rayo Majadahonda, por duhet të kthehen për përballjen me Villarrealin më 9 janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori