LAJMI I FUNDIT:

Atdhe Nuhiu golashënues dhe asistues në fitoren e Sheffieldit, realizon dy minuta pas inkuadrimit

Atdhe Nuhiu golashënues dhe asistues në fitoren e Sheffieldit, realizon dy minuta pas inkuadrimit
Atdhe Nuhiu (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Sheffield Wednesday ka regjistruar fitore prej 4-2 kundër Blackburn Rovers, në ndeshjen e javës së 38-të në ligën Championship, ndërsa Atdhe Nuhiu ishte protagonist.

Sulmuesi i Kosovës e shënoi golin e dytë të skuadrës së tij kur po zhvillohej minuta e 60-të e takimit.

Steven Fletcher e hapi serinë e golave në minutën e 10-të, mirëpo i njëjti futbollist u lëndua në gjysmën e dytë dhe u detyrua ta lëshonte fushën.

Të gjitha lajmet nga Atdhe Nuhiu
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Atdhe Nuhiu

Nuhiu e zuri vendin e tij, ndërsa i mjaftuan dy minuta lojë për të realizuar. Ai kërceu më së larti në zonë pas një harkimi nga gjuajtja e lirë për të shënuar me kokë.

Dominic Iorfa (pas asistimit nga Nuhiu) dhe Marco Matias i shënuan dy golat tjerë të Sheffieldit, skuadër e cila pozicionohet në vend të dhjetë në tabelë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori