LAJMI I FUNDIT:

Asensio pritet të largohet nga Real Madridi brenda 24 orëve

Asensio pritet të largohet nga Real Madridi brenda 24 orëve

Ylli i Real Madridit, Marco Asensio, duket sikur ka vendosur të largohet nga klubi këtë verë. Konfirmimi mund të jetë vetëm disa orë larg.

Reklama

Sipas Marca, spanjolli do të njoftojë largimin e tij nga klubi këtë të mërkurë. 27-vjeçari ka vendosur t’i japë fund shtatë viteve në kryeqytetin spanjoll për të ndjekur një eksperiencë ndryshe dhe një rol më të madh këtë verë.

Skuadra që po i prinë garës për nënshkrimin e tij është Aston Villa e Unai Emery. Megjithatë Asensio nuk e ka vendosur ende të ardhmen e tij dhe ata do të përballen me konkurrencë të ashpër nga Paris Saint-Germain, Juventus dhe Milan për ta sjellë atë.

Lista me 10 yjet që janë pa kontrata pas 30 qershorit
Lexo po ashtu Lista me 10 yjet që janë pa kontrata pas 30 qershorit

Ndërsa Asensio nuk ka qenë titullar në Madrid për disa kohë, kontributi i tij këtë sezon ka qenë i rëndësishëm, duke shënuar dhe asistuar 20 gola këtë sezon, pavarësisht se ka luajtur më pak se 2000 minuta.

Shumë nga ato minuta kanë ardhur nga bankina, por ai është ende pranë një kontributi gol në çdo ndeshje me ato statistika.

Nëse Asensio njofton largimin e tij në orët në vijim, ai nuk do të ketë rastin për t’u dhënë lamtumirën tifozëve të Real Madridit dhe Santiago Bernabeut të dielën mbrëma kur luajnë kundër Athletic Bilbaos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori