LAJMI I FUNDIT:

Arteta tregon dobësitë e Arsenalit pas humbjes nga Porto

Arteta tregon dobësitë e Arsenalit pas humbjes nga Porto

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta nuk është i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij kundër Portos të mërkurën mbrëma në humbjen e vonshme 1-0 në kuadër të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve.

Spanjolli pranoi pas ndeshjes se Arsenalit i mungonte agresioni dhe kërcënimi në fazën e fundit të fushës.


Prandaj, ai premtoi se do të rregullonte disa gjëra për të përmirësuar sulmin e tij në ndeshjen e dytë.

Porto ndëshkon Arsenalin në sekondat e fundit - ndeshja e dytë në Londër premton spektakël
Lexo po ashtu Porto ndëshkon Arsenalin në sekondat e fundit - ndeshja e dytë në Londër premton spektakël

“Natyrisht që ne duhet ta menaxhojmë lojën shumë më mirë kur nuk mund të fitosh”, ka thënë fillimisht Arteta pas humbjes.

“Mënyra se si e trajtuam topin në tre raste në zona të thella, nuk është mjaft e mirë”.

“Na mungonte kërcënimi, më shumë agresivitet, veçanërisht kur e kishim topin në të tretën e fundit, veçanërisht në shpinë, duhet më shumë qëllim për t’i lënduar ata”.

Notat e lojtarëve: Porto 1-0 Arsenal
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve: Porto 1-0 Arsenal

“Ne do të rregullojmë disa gjëra për të sulmuar më mirë, sepse mund të bëjmë më mirë në ndeshjen kthyese”, përfundoi trajneri i Arsenalit.

Arteta dhe lojtarët e tij do të duhet të bëjnë më mirë kur gjigantët portugez të udhëtojnë në Emirates për ndeshjen e kthimit më 12 mars. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori