LAJMI I FUNDIT:

Arteta flet për rinovimin e kontratave për yjet Xhaka dhe Saka

Arteta flet për rinovimin e kontratave për yjet Xhaka dhe Saka

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka konfirmuar se dëshira e drejtuesve të klubit dhe stafit është të mbajnë lojtarët më të mirë në ekip, ndërsa ta edhe shqiptari Granit Xhaka dhe anglezi Bukayo Saka.

Reklama

Arsenali është duke ecur mirë në rrugën drejt titullit të parë në Ligën Premier pas plot 18 sezoneve, pasi nuk po e lëshojnë pozitën e parë në tabelë.

Paraqitjet e mira të klubit nga Emirates kanë të bëjnë edhe me fakti se disa nga yjet e tyre po tregojnë nivel të lartë të ndeshjeve dhe shpeshherë po janë vendimtar në fitimin e pikëve të plota.

Dy nga ta padyshim se janë edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka dhe anësori anglez, Bukayo Saka, për të cilët ka folur edhe trajneri Arteta në lidhje me kontratat e tyre.

“Nuk ka pasur ende bisedime apo diskutime për marrëveshjen e re për Granit Xhakën, ende asnjë lajm”, ka thënë fillimisht Arteta.

“Kjo është ajo që duhet të bëjmë: të mbajmë lojtarët tanë më të mirë, njerëzit tanë më të mirë. Ata që kanë të njëjtat synime dhe të njëjtat qëllime si klubi”, përfundoi trajneri i Arsenalit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Messi e konfirmon: Nuk po kthehem te Barcelona, kam vendosur për Inter Miamin

Messi e konfirmon: Nuk po kthehem te Barcelona, kam vendosur për Inter Miamin

La Liga
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori