Arta Bajrami kishte kohë që nuk kishte sjell ndonjë këngë të re para fansave dhe publikut.

Por, duket se bukuroshja jonë e kishte ruajtur momentin më të mirë për të sjell disa këngë.

View this post on Instagram

Babi ❤😢

A post shared by ARTA BAJRAMI (@artathequeen) on Nov 18, 2017 at 6:32am PST

Në fakt, ajo ka realizuar një potpuri të këngëve me motive patriotike të cilat i kishte përpunuar në studion Labi.

“Këngët patriotike ia kam kushtuar babit tim të ndjerë rapsodit, Zejnullah Bajrami”, ka thënë shkurtimisht këngëtarja për Telegrafin.

Ajo më tutje ka treguar se incizimin dhe miksimin i ka bërë Arbasound Studio.

Arta Bajrami: Jam rrugës për të sjellë këngë të bukura në këtë industri të keqe Arta Bajrami: Jam rrugës për të sjellë këngë të bukura në këtë industri të keqe

“Dhe së shpejti do të dalë edhe CD-ja e plotë me këngë folklorike nga produksioni Ximi”, ka thënë më tutje Arta.

Ndryshe, artistja është duke punuar edhe në projekte të reja muzikore që do t’i publikoj gjatë vitit të ardhshëm. /Telegrafi/